Prowadzony przez Empire State Building

W Nowym Jorku wczoraj odbył się kolejny wyścig na schodach wieżowca Empire State Building. Zwycięzca pokonał 1576 kroków legendarnego budynku w zaledwie 10 minut i 10 sekund.

(Razem 11 zdjęć + 1 wideo)

1. Wyścig odbył się z holu na taras widokowy słynnego nowojorskiego wieżowca.

2. W 2011 r. Empire State Building, najwyższy drapacz chmur w Nowym Jorku, próbował pokonać około 450 osób..

3. Wyścig był dla uczestników nie tylko sprawdzianem wytrzymałości, ale także sprawdzianem umiejętności poruszania się po wąskich schodach wypełnionych ludźmi.

4. Rasa ta jest sławna, ale nie jedyna na świecie. Prawie 160 podobnych konkursów odbywa się w różnych krajach..

5. "Taka szansa pojawia się raz w życiu, nie sądzę, aby wielu ludzi mogło powiedzieć, że przeprowadzili się przez Empire State Building" - powiedział jeden z uczestników nowojorskiej rasy..

6. 25-letni Niemiec Thomas Dold (na zdjęciu po prawej) został zwycięzcą wyścigu po raz szósty z rzędu. Potrącenie 1576 kroków zajęło Thomasowi 10 minut i 10 sekund.

7. Dold poprawił swój zwycięski wynik z zeszłego roku o około 6 sekund..

8. Wśród kobiet zwycięzcą wyścigu była 24-letnia zawodniczka z Australii, Alice McNamara.

9. Zajęło jej to 13 minut i 3 sekundy, aby pokonać 86 stopni schodów wieżowca.

10. Oprócz Empire State Building, podobne zawody odbywają się w locie wież telewizyjnych w Toronto, Moskwie, Tokio, Barcelonie, Paryżu..

11. Rekordowy wynik wszech czasów w wyścigu o Empire State Building wynosi 9 minut i 33 sekundy i jest własnością Australijczyka Paula Craika.

12. Ten film został nakręcony przez jednego z uczestników Empire State Building Run-Up 2011, za pomocą kamery, którą przymocował do dłoni. Szybkość wideo jest osiem razy większa niż w czasie rzeczywistym. Aby pokonać dystans wyścigu, autor filmu zabrał 21 minut i 8 sekund.