Maratończyk wygrał cztery biegi w toalecie.

Ultramarafontsa pozbawiony regaliów po śledztwie, podczas którego stało się jasne, że ukrywał się w toalecie dla zwycięstwa. Siedział w budce i pojawiał się tylko przy następnym przekroczeniu linii mety..

Źródło: Daily Mail

45-letni Kelly Agnew (Kelly Agnew) został zdyskwalifikowany podczas dorocznego wyścigu Across the Years. Organizatorzy powiedzieli, że ultramaratan zapisał czasy okrążeń bez ich przepuszczania. Agnew wygrał 48-godzinne zawody cztery lata z rzędu. Organizatorzy mieli wątpliwości co do uczciwości zawodnika w 2015 roku, kiedy Agnew wygrał 48-godzinny wyścig z 88-kilometrowym marginesem, mimo że skończył biegać siedem godzin przed końcem wyścigu.

W 2018 r. Organizatorzy ściślej obserwowali sportowca. Okazało się, że nie przekroczył punktu kontrolnego na odległość. Zamiast tego siedział siedem minut w toalecie, a następnie pobiegł we właściwym czasie, aby przekroczyć linię mety, utrzymując swoje "tempo".

Oprócz dyskwalifikacji z ostatniego wyścigu, organizatorzy pozbawili Agnew tytułu zwycięzcy w czterech poprzednich wyścigach.