Australian Open 2011 - dzień po dniu

Historia zdjęć z pierwszego turnieju Wielkiego Szlema w sezonie 2011, Australian Open - dzień po dniu.

(Razem 35 zdjęć)

Pierwszego dnia Australian Open 2011, 16 stycznia, Maria Sharapova odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju za trzy lata..

1. Lleyton Hewitt utrzymuje, że jego syn Cruz rozmawia z Caroline Wozniacki (z prawej) i Justine Henin (z lewej) podczas meczu charytatywnego, w którym uczestniczyli tenisistki z turnieju Australian Open. Zebrane fundusze zostaną wysłane do ofiar powodzi w Queensland w Australii. (Barbara Walton / EPA)

2. Pierwsza rakieta świata Caroline Wozniacki pokonała Giselę Dulko z wynikiem 6-3, 6-4. (Mark Baker / AP)

3. Dziewczynki w strojach kangurowych grają muzykę na "Australian Open". (Petar Kujundzic / Reuters)

4. Maria Szarapowa służy podczas meczu przeciwko Tamarin Tanasugarn z Tajlandii. Szarapowa wygrała pierwsze zwycięstwo w turnieju po wygraniu finału w 2008 roku. (Barbara Walton / EPA)

5. Novak Djokovic pokonuje Marcela. Djokovic wygrał z wynikiem 6-1, 6-3, 6-1. (Nicolas Asfouri / AFP - Getty Images)

6. Wachlarz z pomalowaną twarzą w kolorach flag Tajwanu i Australii ogląda mecz pomiędzy Yong-Hsun Lu i Gillesem Simonem. (Yuriko Nakao / Reuters)

7. Venus Williams nie miała problemów w meczu z Sarą Errani. Wygrała w dwóch setach 6-3, 6-2. (Petar Kujundzic / Reuters)

8. Chłopcy serwujący kule wycierające boisko po tym, jak maszty pierwszej rundy zostały przerwane z powodu deszczu. (Franck Robichon / EPA)

We wtorek zakończyła się pierwsza runda Australian Open. Wśród których warto zauważyć zwycięstwo rosyjskiej Ekateriny Makarovej nad Anną Iwanowicz i miażdżącą porażkę Dinary Safiny z Kim Clijsters.

9. 22 rozstawiony Michael Llodra z Francji pokonał argentyńskiego Juana Ignacio Cheli. (Mark Kolbe / Getty Images)

10. Maria Kirilenko z Rosji w trzech setach pokonała Rominę Oprandi z Włoch. (Clive Brunskill / Getty Images)

11. Rosyjska Vera Zvonareva nie miała szczególnych problemów w meczu z Sybil Bammer z Austrii. Mecz zakończył się wynikiem 6-2, 6-1. (Dan Peled / EPA)

12. Rosyjska Nadieżda Petrova pokonała rodaka Ksenię Perwak w pierwszym meczu rundy z wynikiem 6-2, 6-1. (Torsten Blackwood / AFP / Getty Images)

13. Widok ogólny kortu "Rod Laver Arena" podczas meczu Lleyton Hewitt z Australii i Davida Nalbandyana z Argentyny. (Julian Finney / Getty Images)

14. W meczu, który trwał 4 godziny i 48 minut, David Nalbandian złamał opór Lleyton Hewitt i awansował do drugiej rundy. (John Donegan / AP)

Trzeciego dnia "Australian Open" rozpoczęły się mecze drugiej rundy. Wśród nich znajduje się zwycięstwo 21-letniej Rosjanki Vesna Manasieva nad Marion Bartoli. Również zwycięstwa wygrały Maria Szarapowa i Swietłana Kuzniecowa. Igor Andreev i Igor Kunitsin przegrywali mecze.

15. Pomimo 39 niewymuszonych błędów Rosjanka Maria Szarapowa awansowała do trzeciej rundy, pokonując Virginię Razzano z Francji. (Cameron Spencer / Getty Images)

16. Justine Henin z Belgii zajęła tylko 61 minut, aby pokonać Elena Baltach z Wielkiej Brytanii. (Julian Finney / Getty Images)

17. Rossiyanka Svetlana Kuznetsova awansowała do trzeciej rundy, pokonując Aranga Ruza z Holandii. (Ryan Pierse / Getty Images)

18. Victoria Azarenka z Białorusi, która ostatnio zleciła sobie promocję strony internetowej, awansowała do trzeciej rundy, pokonując Andreę Glavachkov z Czech. (Greg Wood / AFP - Getty Images)

19. Rosjanin Vesna Manasieva awansował do trzeciej rundy, pokonując Marion Bartoli z Francji. Mecz zakończył się wynikiem 3-6, 6-3, 6-0. (William West / AFP - Getty Images)

20. Szósta obsada Francesca Schiavone z Włoch w trzech seriach przełamała opór Rebecci Marino z Kanady. (Quinn Rooney / Getty Images)

21. Julia Gerges z Niemiec wykonała trzy sety, aby przełamać opór Kaya Kanepi z Estonii. Mecz zakończył się wynikiem 6-4, 3-6, 6-4. (Nicolas Asfouri / AFP - Getty Images)

22. Dominika Tsibulkova ze Słowacji awansowała do trzeciej rundy, pokonując Alberta Briantiego z Włoch. (Scott Barbour / Getty Images)

Mecze w czwartym dniu turnieju "Australian Open" zakończyły mecz drugiej rundy. Mikhail Youzhny odniósł zwycięstwo w pięciu setach nad Blajav Kavchich. Również Nadieżda Petrowa i Anastazja Pawłowczewska poszły dalej. Maria Kirilenko, Anna Chakvetadze i Alisa Kleybanova zakończyli przemówienie.

23. Aleksander Dolgopolow z Ukrainy (z tyłu) w meczu drugiej rundy pokonał Benjamina Beckera z Niemiec. (Scott Barbour / Getty Images)

24. Elena Jankovic z Serbii nie dostała się do trzeciej rundy, przegrywając z Peng Shuai. (Mark Dadswell / Getty Images)

25. Zajęło Rafael Nadal tylko 102 minuty, aby pokonać Ryana Sweeting. (Nicolas Asfouri / AFP - Getty Images)

26. Iveta Benešova z Czech pokonała Rosję Marię Kirilenko w meczu drugiej rundy. (Cameron Spencer / Getty Images)

27. Richardas Berankis z Litwy, po raz pierwszy w swojej karierze, wszedł do trzeciej rundy turnieju Wielkiego Szlema, pokonując Davida Nalbandiana z Argentyny. (Greg Wood / AFP - Getty Images)

28. David Nalbandian nie zdołał zakończyć meczu z Richardasem Berankisem. Mecz zakończył się wynikiem 6-1, 6-0, 2-0. (Greg Wood / AFP - Getty Images)

Piątego dnia "Australian Open" rozpoczęły się mecze trzeciej rundy. Rosyjskie kobiety Svetlana Kuznetsova i Maria Sharapova wygrały swoje mecze, a Vesna Manasiyeva musiała zakończyć swój występ na turnieju.

29. Li Na z Chin podpisuje autografy dla fanów po pokonaniu Barbary Zakhlavovej-Strytsova z Czech. (John Donegan / AP)

30. Francuz Gael Monfils zakończył występ na tym turnieju, przegrywając ze Stanisławem Wawrinką ze Szwajcarii. (John Donegan / AP)

31. Julia Gerges z Niemiec w trzeciej rundzie przegrała z Marią Szarapową. (Clive Brunskill / Getty Images)

32. Maria Sharapova zajęła 2 godziny i 29 minut, aby przełamać opór Julii Gerges. (Rob Griffith / AP)

33. Viktor Troitski z Serbii z wynikiem 2-6 nie mógł kontynuować meczu z rodakiem Novakiem Djokoviciem. (Greg Wood / AFP - Getty Images)

34. Pierwsze nasienie Caroline Wozniacki weszło w następną rundę, pokonując Dominika Tsibulkova. (Shuji Kajiyama / AP)

35. Venus Williams z USA został zmuszony do zakończenia meczu przeciwko Andrei Petkovich z Niemiec z powodu kontuzji. (John Donegan / AP)