24 godziny Sankt Petersburga - mistrzostwa świata w sportach wodnych

W południe 10 lipca 2011 r., Po strzale z fortecy Piotra i Pawła, zakończyły się wyścigi "24 godziny Sankt Petersburga" - Mistrzostwa Świata w Mistrzostwach Świata Endurance Pneumatic Class 1/2/3/4.
Najpiękniejszy widok - całodobowy wyścig łodzi w centrum miasta - stał się poważnym testem dla sprzętu i pilotów. Łodzie, które pokonały największą liczbę okrążeń w ciągu 24 godzin ciągłego maratonu wokół wyspy Hare, stały się zwycięzcami Mistrzostw Świata ...

(Łącznie 54 zdjęcia)

Źródło: Journal /ridus-news

W pierwszej klasie zwycięstwo wygrał moskiewski zespół New Star I, który ukończył 854 okrążenia w ciągu 24 godzin, 2348,5 km. Piloci: Vandyshev Dmitry (3-krotny mistrz świata), Vandyshev Roman (5-krotny mistrz świata), Yesayan Armen.
W drugiej klasie, łotewski zespół Akvashelf Racing (nr 6) ukończył pierwszy - 807 okrążeń, 2219 km. Piloci Dmitrij Shiller (2-krotny mistrz świata), Andrey Dudak (mistrz świata), Razna Normunds (mistrz świata), Andrey Leontiev.
W trzeciej klasie, drużyna rosyjskiej grupy wyścigowej ELKO (nr 27, Chimki) - 732 okrążeń, 2013 km, wspięła się na najwyższy stopień podium. Piloci Stanislav Matveev, Vladimir Svetashov, Boris Efimkin, Sergey Kryazhev (mistrz świata).
W czwartej klasie, drużyna Stringer Mnev St. Petersburg (nr 35) zdobyła tytuł mistrza świata z 567 okrążeń, 1559 km. Piloci Smirnow Yuri, Smirnow Alexander, Kostromin Alexey, Pylaev Ivan.

Wyścig "24 godziny Sankt Petersburga" odbędzie się po raz jedenasty na obszarze wodnym Neva, oraz
ósmy raz - w statusie Pucharu Świata.

W bieżącym wyścigu bierze udział 83 pilotów, w tym 17 mistrzów świata. Wśród rosyjskich
piloci - 36 mistrzów sportu, 4 mistrzów sportu klasy międzynarodowej, 1 wyróżniony
mistrz sportu. Wszyscy 14 pilotów bierze udział w wyścigu "24 godziny St. Petersburga"-
zwycięzcy rundy mistrzostw Europy 2011 na Łotwie.

1. Piloci przygotowują się do wyścigu, wypuszczane są łodzie

2.

3.

4.

5.

6. Nieświadomych widzów wyścigu. Mewa została w ciągu 24 godzin w jednym miejscu..